Genel Paylaşımlar

SEO NEDEN ÖNEMLİDİR ?

SEO NEDEN ÖNEMLİDİR ?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

”Search Engine Optimisation” Kısaltmasıyla oluşan SEO kavramı, Türkçe çevirisiyle “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir. Web Sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda gözükmesi için SEO ayarları yapılması gerekir.

SEO NEDİR ?

Sitenize yaptığınız SEO sonucu kullanıcılar içeriklerinize daha kolay erişim sağlayabilecektir. Yazılarınızda kullandığınız her bir etiket (hashtag) sizi o konuda 1. sıraya doğru taşıyacaktır.

Yaptığınız SEO Sonucu içerikleriniz, tüm arama motorlarında aynı sırada olmayabilir. Makaleniz Google aramalarında 15. sırada çıkıyorsa Yandex veya Bing arama motorunda daha önlerde çıkacaktır.

Bunu da doğru SEO çalışması ile açıklayabiliriz.

 

SEO NEDEN ÖNEMLİDİR ?
Sitenizin kalıcılığı ve kullanıcıların sürekliliğini sağlamak için SEO kullanımı gereklidir. Genelde kullanıcılar Arama motorlarında en üst sıralarda çıkan içeriği en güvenilir ve doğru içerik olarak kabul eder ve arama sonuçlarında 3–4. sayfalara bakmaya tenezzül bile etmez. Google, kullanıcıların geri dönüşlerini önemser. Aynı SEO ayarları ve aynı türde içerik paylaştığınız size rakip site ile sizi kıyaslarsak; kullanıcılar en çok hangi sitede vakit geçirdiyse o sitenin Google aramalarıda değeri daha fazla olacaktır.

 

SEO İŞE YARAMIYORSA

Web sitenize kaliteli trafik çekmek için gereken tek şeyin SEO olmadığını hatırlatalım. Sitenizde erişim sorunu ve güvenlik açığı olmaması en önemli faktörlerdendir. Kullanıcılar çok geç yüklenen ve “Bu siteye bağlantınız güvenli değil” uyarısı veren sitelerden uzak durur.

Kısaca özetlemek gerekirse; kaliteli,özgün içeriğiniz ve göz yormayan temanız ile kullanıcıları sitenizde rahatlıkla tutabilirsiniz. Kullanıcıların geri dönüşleri de (feedback) sitenizin üst sıralara taşınmasına vesile olacaktır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
sutbet giriş bonus veren poker siteleri kıbrıs iddaa siteleri İstanbul Evden Eve taşıma Ücretsiz Php Scriptler