BLOG SİTESİ NASIL AÇILIR? Resimli Anlatım ( Wordpress)

Kendi Blog sitemi açmak istiyorum ancak blog sitesi nasıl açılır? bilgim yok ne yapmalıyım? Blog sitesi kurma işine nereden başlamalıyım ?

BLOG SİTESİ NASIL AÇILIR?  Resimli Anlatım ( Wordpress)

Bir blog nasıl açılır en kolay ve anlaşılır şekilde öğrenmek istiyorum ve ek gelir olarak blog ile para kazanmak istiyorum diyorsanız, şunu baştan söylemeliyim ki bu uzun süreli bir yolculuktur, hemen pes edecekseniz bu işe hiç bulaşmamanızı tavsiye ediyorum.

Bu blog nasıl açılır yazısı ise, bildiğim tüm bilgileri size doğrudan ve anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Umarım makalenin sonunda amacınıza, isteğinize ulaşmışsınızdır. O zaman yavaştan başlayalım. ????

Bu yazımda sizlere blog sitesi nasıl açılır adım adım resimlerle anlaşılır bir dille sizlere aktarmaya çalışacağım. Blog kurma yöntemi bir gezi blogu nasıl açılır, makyaj blogu nasıl açılır, moda blogu nasıl açılır, kişisel blog nasıl açılır ya da yemek blogu nasıl açılır gibi, sorularınıza yanıt vereceğim.

Ücretsiz blog sitesi açmak ister misiniz? Yazılarınızı ve şahsi görüşlerinizi ilginizi çeken konuları, paylaşmak istediğiniz bilgileri  insanlarla paylaşmak için Tamamen ücretsiz blog sitenizi oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda nasıl ücretsiz blog sitesi açılır ? onun hakkında kendi bildiklerimi sizlerle paylaşacağım. Blog Sitesi açmak için en basit  ve en kullanışlı olarak WordPress kullanmanızı öneriyorum. Mantık ve kullanılabilirlik açısından çok basit ve sade tasarımlarıyla blog sitenizi kendiniz oldukça kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Peki wordpress’i nasıl kuracağım ? sorusunu duyar gibiyim.

Ücretsiz Blog Sitesi Kurulumu:

Öncelikle bilgisayarınıza wordpress indirmeniz gerekiyor. Tema ve görünüm işi bir sonraki adımda göreceksiniz… WordPress indirmek için buraya tıklayın.

Bir sonraki adım olarak WAMP uygulamasını indirmek gerekiyor. Wamp tam olarak domaininiz ve hostinginiz olmadan siteniz üzerinde kurcalamalar yaparak localhost üzerinden sitenize erişim sağlayabileceğiniz ve Ücretsiz blog sitesi kurmanızda önemli rol oynayacak bir uygulama.

Wamp’ı kurduktan sonra “dosya konumunu aç” diyerek içerisinde bulunan dosyalardan www  dosyasına tıklayarak, içerisine deneme adında bir dosya açmanız gerekiyor. Dosyaları tamamen kendime özgün olarak isimlendirdim. Aynısını yazmanıza gerek yok tamamen taslak olarak gösteriyorum.

  • WordPress’i artık kurulmaya hazır hale geldi. Ücretsiz blog sitesi kurulumu son adımlarına doğru yaklaşıyoruz
  • İndirdiğiniz wordpress’i(Ben 5.3.1.-TR olarak indirdim) www-> wordpress(boş dosya)’nın içerisine kuracaksınız. Kurduktan sonra localhosta giriş yapmanız gerekiyor. Yani google sekmesini açıp localhost/deneme yazıp blog sitesi kurulumunu gerçekleştireceğiz.

  • Şimdi Veritabanına giriş yapmak için localhost/phpmyadmin yazarak veri tabanına giriş yapacağız.
  • Bu ekran geldikten sonra MYSQL (Veritabanı) oluşturmanız gerekiyor. Gereken bilgilerle giriş yaptıktan sonra phpmyadmin kısmından veritabanını oluşturarak ücretsiz blog sitesini artık kurmaya başlayabiliriz.

Bilgilerinizi giriş yaptıktan sonra wordpress’i kurup admin panelinden sitenin tamamını düzenleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak templates (temalar) indirip isterseniz E-Ticaret isterseniz kendi blog sitenizi veya dilediğiniz ele alan farklı siteler açabilirsiniz

Deneme olarak açtığımız veritabanı ismini ve  bilgilerinizi oluşturup admin paneline girişimizi sağlayacağız. Konu hakkında hiç bilgi sahibi olmayan kişiler benim yaptığım isimlendirmelere göre dosyaları paneli v.s adlandırabilirsiniz.

Admin paneline erişimimiz tamamlandı bundan sonrası sizin zevkinize kalmış. Soldaki menüden Görünüm kategorisine tıklayarak size uygun olan template’i (temayı) sitenizin üzerine kurmanız gerekiyor. Bu tamamen sizin göz zevkinize kalmış arkadaşlar…
Sizin için ücretsiz wordpress temalarını paylaşacağım… Başka makalelerimde temayı sitenize nasıl  eklemeniz gerekiyor  onuda göstereceğim. Ücretsiz blog sitesi için ücretsiz temalar indirebilirsiniz.

Admin Paneli Aşamaları

Bugün ki  konumuzda size kendi blog sitenizi nasıl oluşturacağınızı 1. aşamadan itibaren  anlattım, umarım yardımcı olabilmişimdir. Tamamen kendi içeriklerinizi kendi makalelerinizi ilgilinizi çeken konuları ve görüşlerinizi ücretsiz blog sitenizde paylaşmak için, gösterdiğim yöntemlerle kendi blog sitenizi kurabilirsiniz ???? Temaları nasıl kuracağınız ve tema önerileri hakkında bilgilendirmeyi Wordpress Adsenle uyumlu temalar adlı makalemden inceleyebilirsiniz.