ETS 2 Türkiye haritası çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Sevilen simülasyon oyunlarından Euro Truck Similator 2 Road to the Black Sea DLC çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu. Oyuncular sonunda ETS 2 Türkiye haritası DLC’sine kavuşuyor.

ETS 2 Türkiye haritası çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Sevilen simülasyon oyunlarından Euro Truck Similator 2 Road to the Black Sea DLC çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu. Oyuncular sonunda ETS 2 Türkiye haritası DLC’sine kavuşuyor.

ETS 2 Türkiye haritası: Road to the Black Sea

Türk oyuncuların uzun zamandır beklediği DLC nihayet oyuncularla buluşuyor. 2012’den bu yana sevilerek oynanan kamyon simülasyonu Euro Truck Similator 2, DLC paketleriyle haritasını büyütmeye devam ediyor. Avrupa’nın merkeziyle birlikte İskandinav ülkeleri, Fransa ve İtalya DLC’leri yayınlayan geliştirici SCS Software, doğu ülkeleri için de çalışmayı sürdürüyor. En son Baltık ülkelerini içeren DLC’yi yayınlayan firma şimdi de ETS 2 Türkiye, Bulgaristan ve Romanya’yı haritasına ekledi.

 

Kullanıcıların uzun süre beklediği DLC paketinden görüntüler gelmiş ve Bulgaristan’ın Filibe şehrinden İstanbul’a oynanış videosu yayınlanmıştı. Şimdi de ETS 2 Road to the Black Sea DLC fragmanını yayınlayan firma, yeni DLC’nin çıkış tarihini açıkladı. Euro Truck Similator 2 Road to the Black Sea 5 Aralık’ta satışa çıkacak. Fiyat bilgisi de 17,99 dolar, 17,99 euro ve 13,49 pound olarak açıklandı. Türkiye fiyatı 5 Aralık’ta çıkışla beraber belli olacak. DLC’nin Türkiye’deki satış fiyatının 39 TL olması bekleniyor.

 

 

Yeni DLC ile birlikte gelen yenilikler ise şöyle sıralandı:

 

10.000 km‘den fazla sürülebilir yeni yol,

 

Romanya, Bulgaristan ve Türkiye’nin Avrupa yakası,

 

Avrupa’nın en büyük şehri İstanbul,

 

11 yeni yük alma ve boşaltma alanı,

 

20 büyük şehir, kasaba ve köy,

 

Kendine has Balkan mimarisi,

 

Yeni 3 boyutlu varlıklar,

 

İklime bağlı bitki örtüsü,

 

Yerel trenler, tramvaylar ve trafik,

 

Bulgar ve Roman yollarında at arabası,

 

Kontrollerin olduğu sınır geçişleri,

 

Dunaj Nehri geçiş feribotu,

 

Şehir simgeleri,

 

Karadeniz bölgesine ait başarımlar.

 

Şirket yaptığı açıklamada yeni DLC’nin geleneksel mimariden esintiler içerdiğini ve oyuncuların bunu seveceğini belirtiyor. Ayrıca oyuncuların beklediği İstanbul’daki kıtalar arası geçiş oyunda bulunmayabilir. Çünkü DLC açıklama sayfasında “Türkiye’nin Avrupa yakası” ifadesiyle İstanbul Anadolu yakasının oyuna eklenmediği anlaşılıyor. Özellikle yabancı oyuncular Boğaziçi‘ni geçerek Asya’ya geçiş yapmak istiyordu.

İşte ETS 2 Road to the Black Sea tanıtım videosu;