ETS 2’Nin 1.36 Güncellemesi Tamamlandı!

ETS 2’Nin 1.36 Güncellemesi Tamamlandı!

ETS 2’Nin 1.36 Güncellemesi Tamamlandı!

DirectX 11 tam sürümü, Korsika adası, detours özelliği gibi pek çok yeniliğin yer aldığı 1.36 güncellemesinin tam sürümü Euro Truck Simulator 2 için yayımlandı. 5 Aralık’ta çıkacak olan Road to the Black Sea DLC ‘si öncesi artık oyun tamamen hazır. SCS Software bu güncelleme ile ETS 2 ve ATS‘den DirectX 9 desteğini tamamen kaldırıyor. DX11’in tam sürümü ile yeni grafiksel ve teknik iyileştirmeler geliyor. Artık Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator, Direct X 11.1 sürümünü destekliyor. Grafik kartınızda DirectX11 desteği varsa bundan sonraki güncellemeler sizin için problem olmayacak ancak sadece DX9 varsa artık size yönelik bir çalışma yapılamayacak. Performans artışı vb. yeni grafiklerde sadece DX9 destekli grafik kartları sıkıntı yaşayacak. Bu nedenle SCS Software artık kesinlikle o kartları desteklemiyor.

A​​​çık beta boyunca raporlar ve geri bildirimde bulunanlara teşekkür ediliyor. Bu güncelleme ile en büyük sistem değişikliğini getirdiği için çok önemli sayılıyor. DirectX 9’daki sınırlamaların tamamen kaldırılmasını sağlayan DirectX 11 sayesinde FPS artışı, daha yumuşak akıcı oyun, daha iyi uzun mesafe LOD(ayrıntı seviyesi) davranışları geliyor.

 

SCS Software tarafından yayınlanan 1.36 güncellemesi tanıtım videosunu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz

 1.36’da sadece sistem değişiklikleri yok. Daha önce duyurdukları Korsika adası da ekleniyor. Vive la France! harita genişlemesine ücretsiz eklenen Korsika adası ile 6 yeni şehir geliyor. Bunlar Ajaccio, Calvi, Ile Rousse, Bastia, Porto Vecchio ve Bonifacio şehirleri etrafında birçok simgesel yapı ve köyler bulunacak. Diğer adalarda olduğu burada da en büyük yol otoyol olacak. Korsika’ya gitmek için Marsilya’dan Porto Vecchio kasabasından feribot ile seyahat edebilir ya da Sardunya’da yaşayan bir adalıysanız Sassari’den tekneye atlayarak Korsika’nın en büyük şehri ve başkenti Ajaccio’ya gidebilirsiniz.

Ve uzun süredir beklenen Detours/Rastgele servis yolları özelliği sonunda ETS 2’ye geliyor. Bu özellik American Truck Simulatorın oyuncuları tarafından öngörülemeyen bir olay olduğu için hem sevildi hem de nefret edildi. Bu özellik sayesinde güzergahınızdaki yollar her an kapanabiliyor ve başka bir yoldan yükünüzü teslim etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bazen bir kaza olabiliyor bazen polis, itfaiye yolları kapatabiliyor. Bu belirsizliğin artık tamamen öngörülemediği de kanıtlanmış. Oynanış ayarlarında bunu kapatabiliyorsunuz ya da çıkma olasılığını belirleyebiliyorsunuz.

Ayrıca birkaç ilginç özellik daha var. Trafiğe yeni AI araçlar da ekleniyor(lisanssız Neoplan Tourliner yeniden eklenmiş). Bu güncelleme ile birlikte şirketimizin şoförlerini çekicileri ve dorseleri ile birlikte yönetici haritasında görebileceğiz. Yollarda karşılaşmayacağız. Bunun dışında Çince(ve diğer Latin olmayan) karakter girdisi diğer adı ile IME eklemişler.

Son olarak ise Anti-aliasing ve navigasyon haritasında kaçınabileceğiz yolları işaretlemenize yarayan pinler iyileştirilmiş. Bu özellik ile GPS rotanızda gitmek istemediğiniz yerleri işaretleyebilecek ve navigasyonda o yerlerden geçmeyeceksiniz. SMAA özelliği sayesinde kenar yumuşatma sistemi daha hızlı ve performanslı çalışacak. Anti-aliasing grafik ayarlarında artık Düşük, Orta, Yüksek, Çok Yüksek gibi seçenekler bulunuyor.

World of Trucks sitesi de artık 1.36 güncellemesinin tam sürümünü destekliyor

Steam’de eğer herhangi bir beta programına katılmadıysanız 1.36 güncellemesi otomatik olarak yüklenecektir. Böylece 1.35 sürümünden 1.36’ye geçebileceksiniz.