Kediyle Araba Yolculuğu

Kediyle seyahat mümkün mü ? Eğer mümkünse nasıl seyahat edilir ? Eğer sahip olduğunuz kedinin taşıma çantası rahatsa yolculuğunuzda o kadar rahat geçecek demektir. Kediyle araba seyahatlerinin hemen hemen hepsinde bir sıkıntı çıkmamaktadır. Bu konuda ki en önemli şey kedinin taşıma çantasıdır. Taşıma çantası kedinin rahatça dönebileceği ve içinde rahat nefes alıp verebileceği kadar geniş olmalıdır. Tabi ki bundan önce kediniz taşıma çantasına girmesi gerekmektedir. Çoğu durumda çok zorlanılmaktadır kediyi çantaya sokarken. Bu yüzden kediyi taşıma çantasına önceden alıştırmak çok önemlidir.

Kediyle Araba Yolculuğu

Kediyle Araba Yolculuğu
 
     Kediyle seyahat mümkün mü ? Eğer mümkünse nasıl seyahat edilir ? Eğer sahip olduğunuz kedinin taşıma çantası rahatsa yolculuğunuzda o kadar rahat geçecek demektir. Kediyle araba seyahatlerinin hemen hemen hepsinde bir sıkıntı çıkmamaktadır. Bu konuda ki en önemli şey kedinin taşıma çantasıdır. Taşıma çantası kedinin rahatça dönebileceği ve içinde rahat nefes alıp verebileceği kadar geniş olmalıdır. 
 Tabi ki bundan önce kediniz taşıma çantasına girmesi gerekmektedir. Çoğu durumda çok zorlanılmaktadır kediyi çantaya sokarken. Bu yüzden kediyi taşıma çantasına önceden alıştırmak çok önemlidir. 
Taşıma Çantasına Alıştırın
   Bir seyahate çıkmadan önce kedinizi taşıma çantasına alıştırmak istiyorsanız çantayı kedinizin uyuduğu noktaya koyun. Hatta çantanın üzerine bile çıkartabilirsiniz. Çantanın altına daha önceden üzerine yattığı bir şeyi koyabilirsiniz. Bunlar sizin eski kıyafetleriniz bile olur çünkü kedinizin taşıma çantasında rahat etmesi çok önemlidir. Arada bir olarak da taşıma çantasının içine mama koyabilirsiniz. Bunu gerçekleştirirken kediniz ilk zamanlarda çantaya girmek istemeyebilir ancak hiç endişe duymanıza gerek yok. Bu işlemi düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz zaman sonucunda siz de mutlu olacaksınız. 
Kedi Araba İçinde Dolaşmasın 
    Hem sizin hem de kedinizin güvenliği için kedinin arabanın içersinde dolaşmasına izin vermeyin. Kediyle araba seyahati yaparken en ufak dikkatsizlik  bile ölüm riski fazla olan kazalara sebep olabilir. Araba hareket etmeye başladıktan sonra kedinizin çantasının üstüne bir örtüyle örterseniz kediniz kendisini daha güvende hissedecek ve daha fazla sessiz kalmaya alışacaktır. Bir kaç tane denemeden sonra kedinizin en rahat ettiği seyahat şeklini öğrenmiş olacaksınız. 
    Kedinizin  seyahat esnasında tuvaleti gelecektir ve tuvaletini taşıma çantasına yapacaktır. Bunun için kutusunun altını tamamen kaplayan tek kullanımlık emici pedler sermenizi öneririz. 
Seyahat Sırasında Kedinizi Arabada Tek Bırakıp Uzaklaşmayın
    Özellikle sıcak havalarda seyahat ederken kedinizi arabada tek başına sakın bırakmayın. Bunu yaparsanız kedinizi sıcakta ve havasız bir ortamda bırakmış olursunuz. Şu zamana kadar birçok kedinin araba içerisindeyken kapıyı açmayı başardığı veya aralık bir cam görüp arasına çıkıktan sonra kayıplara karıştığı gözlemlenmiştir. Böyle bir şey yaşanması durumunda kediniz boynunda sizin telefon numaranızın yazılı olduğu bir tasma olması çok önemlidir. Eğer kediniz kaybolursa , tabi ki bunun olmasını kimse istemez , kayıp kedi broşürleri hazırlamak için kedinizin fotoğrafını yanınızda bulundurmanız önemlidir. 
    Eğer kedinizi gerçekten arabada bırakmak zorundaysanız bu çok kısa bir süre olmalıdır. Arabanızı gölge olan bir alana çekmenizi öneririz. Bu sürede en fazla 5 dakika kadar olmalıdır. Camları da çok hafif şekilde açık bırakabilirsiniz çünkü kedinize temiz hava gelmesi oldukça önemlidir. 
    Şimdiden kedinizle olan yolculuğunda size mutluluklar dileriz. Umarız ki yolculuğunuz çok neşeli geçer.