Kediyle Uçak Yolculuğu

Kediyle Uçak Yolculuğu Eğer kedinizle bir uçak yolculuğu yapmak istiyorsanız uymanız gereken bir takım kurallar ve kedinizin azcık da olsa saldırganlaşmasına önceden hazırlıklı olmanızı öneririz. Genel düzenlemelerin yanında bir de her hava yolu firmasının kendisine özel düzenlemeleri vardır. Bundan dolayı hem kendinize hem de kedinize uçak bileti almadan önce alacağınız firmanın web sayfasına bir göz atın. Ücretlere ve kurallara bakmaya özen gösterin. Bu tür yolculuklarda veteriner hekimler , kedinizle bizzat ilgilenmenizi ve sizinle birlikte kabine girmesini önermektedir.

Kediyle Uçak Yolculuğu

Kediyle Uçak Yolculuğu

Eğer kedinizle bir uçak yolculuğu yapmak istiyorsanız uymanız gereken bir takım kurallar ve kedinizin azcık da olsa saldırganlaşmasına önceden hazırlıklı olmanızı öneririz. Genel düzenlemelerin yanında bir de her hava yolu firmasının kendisine özel düzenlemeleri vardır. Bundan dolayı hem kendinize hem de kedinize uçak bileti almadan önce alacağınız firmanın web sayfasına bir göz atın. Ücretlere ve kurallara bakmaya özen gösterin. Bu tür yolculuklarda veteriner hekimler , kedinizle bizzat ilgilenmenizi ve sizinle birlikte kabine girmesini önermektedir. 
    Nitekim bazı havayolu şirketleri kedinizin kabine girmesine izin vermemektedir. Sadece böyle de değil “önce gelen hizmeti kapar” mantığı ile kabine sadece 2 tane kedi alır. Bu yüzden bizim size tavsiyemiz yolculuktan çok önce uçak biletinizi almanız. Kedinizin taşıma çantası koltuğun altına sığacak şekilde olmalıdır. Kedinizin tuvaleti gelmesi gibi durumlarda taşıma çantasının içine tek kullanımlık ped yerleştirmiş olmanız çok önemlidir. Ayrıca uçuştan önce veteriner hekiminizden imzalı sağlık raporu almanız gerekmektedir. Kedinizle uçak yolculu yapmadan önce yanınıza oturcak kişiyle görüşebilir kedilere karşı alerjisi ya da bir korkusu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 
   Yolculukta kedinizin kabinde olmasına izin verilmiyorsa yüksek ihtimalle bagajda seyahat edecektir. Bu bölüm basınç ve sıcaklık yönünden her zaman stabil tutuluyordur. Eğer seyahat tarihiniz yaz ayları ise günün daha serin saatlerindeki uçaklara bilet almanızı öneririz. Yolculuklarınızda aktarmasız uçaklar kullanın. Kediniz uçağa alınırken ve indirilirken elde taşınmasını rica edin. Kedinizin aşı karnesini yanınızda bulundurun. Kedinizin X-ray cihazından geçmesine kesinlikle izin vermeyin çünkü bu kediniz için oldukça tehlikeli bir durumdur. Taşıma çantasının sağlam olduğunu sürekli kontrol edin. 
    Uçuş süreniz 6 saatten fazla ise taşıma çantasında buz ve mama bulundurun. Uçuşlar için özel üretilmiş olan taşıma kaplarından bulursanız bu sizin için çok iyi olacaktır. Bu kaplar çok sağlam üretilmiş , içinde kutuyla bağlı olan yemek ve su kapları bulunmaktadır. Eğer kediniz sizinle kabine binemiyorsa uçaktaki görevlilerle direkt olarak bağlantı kurun. Personelleri kontrol edin ve her saati rapor edin.  Kedinizin sağlığı için uçağa binene kadar ve uçuş bittikten sonra elinize gelene kadar her anını kontrol edin. 
   Evcil hayvan sevklerinde belli başlı sıcaklık düzenlemeleri vardır. Uçağın kalkış ve iniş yaptığı havaalanlarındaki zeminin sıcaklığı belirlenen düzeyde değilse uçak rötar yapabilir. Tatil günlerinde veya yoğun günlerde seyahat etmenizi önermeyiz. Çünkü bu gibi kalabalık durumlar sizin için dezavantaj üretir. Uçuşlardan önce kedinize sakinleştirici vermek iyi bir seçim olmaz. Bunun içinde gerekli zamanlar illaki olacaktır ve veteriner kontrolünde gerçekleştirilebilir. Bunun içinde herhangi bir sorun teşkil etmediğine dair veterinerinizden bilgi almanız gerekmektedir. Çünkü kedinizi gereksiz yere sakinleştirmek çok anlamsız olacaktır. Çünkü kedinizin vücudu , sakinleştirmeden önce yüksek rakıma ve sınırlı olan oksijen kombinasyonuna daha rahat ayak uydurur. 
Kedinizle olan uçak yolculuğunuzda başarılar dileriz