Microsoft, Çevrimiçi Çocuk İstismarı İle Mücadele Etmek İçin Ücretsiz Bir Araç Yayınladı

Microsoft, Çevrimiçi Çocuk İstismarı İle Mücadele Etmek İçin Ücretsiz Bir Araç Yayınladı

Microsoft, çocukları çevrimiçi cezbetmeye çalışan yırtıcıları tespit etmek ve bildirmek için yeni bir teknik geliştirdi. "Project Artemis" olarak adlandırılan teknoloji, sohbet işlevi sunan nitelikli çevrimiçi hizmet şirketlerine ücretsiz olarak sunulacak.

Proje Artemis, metin tabanlı konuşmaları gözden geçiriyor ve istismar olarak kabul edilip edilemeyeceğini değerlendiriyor. Bir derecelendirme atar ve şirketler bu derecelendirmeleri, konuşmaları insan moderatörler tarafından incelenmek üzere işaretlemek için kullanabilir.

Proje Kasım 2018'de Microsoft "360 Sektörler Arası Hackathon" da başladı. O zamandan beri Microsoft, Meet Group, Roblox, Kik, Thorn ve diğerleri bu aracın oluşturulmasına yardımcı oldular. Yarın 10 Ocak'ta başlayacak olan lisanslama, çocukları cinsel istismardan korumak için teknoloji geliştiren kar amacı gütmeyen Thorn tarafından ele alınacak.

Project Artemis'i açıklayan bir blog yazısında Microsoft şunları yazdı:

"Artemis Projesi" önemli bir adımdır, fakat hiçbir şekilde her derde deva değildir. Çocukların cinsel istismarı ve çevrimiçi istismarı ve çevrimiçi çocuk bakımının tespiti ağır problemlerdir. Ancak bu tür sorunların karmaşıklığı ve karmaşıklığı ile caydırılmıyoruz. Aksine, bu noktada, sürekli iyileştirme ve iyileştirme amacıyla diğer teknoloji şirketlerinden ve kuruluşlarından daha fazla katkı ve katılımı davet etmek için bu zamanda aracı hazırlıyoruz.

Microsoft, çocuk sömürüsü ve istismarı ile mücadele eden tek Big Tech şirketi değildir. Geçtiğimiz yıl YouTube, raporlarda platformda bir çocuk ***** halkası bulunduğunu öne sürdükten sonra on milyonlarca video hakkında yüzlerce kanal çekti ve yorumları devre dışı bıraktı. Facebook, çocuk sömürüsüyle mücadele etmek için makine öğrenimi kullandığını ve çocuk cinsel istismarı tasvir eden görüntüler filtrelerini geçtiğinde Tumblr uygulamasının bir kez App Store'dan kaldırıldığını söyledi.