Okullar Ne Zaman Açılıcak?

Okullar Ne Zaman Açılıcak?Ziya Selçuk Neler Açıkladı?Hangi Sınıflar Eğitim Görecek?

Okullar Ne Zaman Açılıcak?

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı günün en çok merak edilenleri arasında yerini alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarının ardından Milli Eğitimn Bakanı Ziya Selçuk da son dakika açıklamalarında bulundu. Özellikle 2,3,4,8 ve 12.sınıflar için okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından araştırılıyordu. Selçuk: "12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık." ve "İl hıfzıssıhha kurullarının koşullarını uygun görmediği köy okulları yüz yüze eğitime devam edemeyecek."ifadelerini kullandı. Peki; okullar ne zaman açılacak, 12 Ekim'de açılacak mı? Yüz yüze eğitim ne zaman ve nasıl olacak? İşte son dakika haberinin detayları!

Yüz yüze eğitimin kapsamının genişleyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını son dakika açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilkokul 1. sınıfların yanı sıra 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda belirlenen kurallar çerçevesinde yüz yüze eğitime geçileceğini bildirdi. Bu bağlamda; okullar ne zaman açılacak, 12 Ekim'de açılacak mı? 2,3,4,8 ve 12.sınıflar için okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman ve nasıl olacak?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK, 12 EKİM'DE AÇILACAK MI? YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN VE NASIL?

Selçuk: "12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık."

"İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak."

Bakan Ziya Selçuk: "Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar."

Bütün Detaylar Şu Şekilde

TARİH BİLGİSİNİ BAKAN ZİYA SELÇUK VERDİ

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitimin 12 Ekim Pazartesi başlayacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter'dan "#okullaracılıyor" etiketi ile yaptığı paylaşımda, okullarda daha çok öğrenciyle buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Selçuk, "12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz." ifadelerini kullandı.

Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

''Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz.

Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz.#okullaracılıyor''
Yüz yüze eğitimde son dakika gelişmesi! Bakan Ziya Selçuk tarih verdi
Son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın saat 11.00'de yüz yüze eğitime geçişin ayrıntılarını açıklayacak. Öte yandan Twitter'dan açıklama yapan Bakan Selçuk, "12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. "dedi.

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın saat 11.00'de yüz yüze eğitime geçişin detaylarını paylaşacak. KAYNAK:İbrahimDemirkıran 

Sponsor: Bu alana Sponsor olmak için Tıkla