Steam, Oyun Müziklerini Bulmayı Ve İndirmeyi Kolaylaştırıyor

Steam, Oyun Müziklerini Bulmayı Ve İndirmeyi Kolaylaştırıyor

Valve, oyuna sahip olsanız da olmasanız da soundtrack müziği satın almanıza, bunları Steam kütüphanenizde yönetmenize ve bunları birden fazla oyun dizinine dağıtmak yerine merkezi bir müzik klasörüne yerleştirmenize olanak tanıyan bir "soundtrack" uygulama türünü duyurdu.
Geliştiriciler oyun Steam'de mevcut değilse bile soundtrack müziklerini satabilecekler. . Oyun müzikleri için yeni bir arayüz var ve yapımcılar, normal MP3'lere ek olarak yüksek kaliteli parça sürümleri (FLAC veya WAV gibi) sunabiliyor.

Yenilenen oyun müziği özellikleri 20 Ocak'ta çıkacak. Ve zaten sahip olduğunuz herhangi bir soundtrack için endişelenmeyin - Valve, geliştiricilere DLC odaklı müzik sürümlerini bağımsız sürümler olarak dönüştürmeleri için bir araç sunuyor ve yeni sürümler hala koleksiyonunuzun bir parçası olacak.

Bu, Valve'ın bir müzik mağazası açması anlamına gelmez. Bununla birlikte, oyun müziklerinin, olması güzel bonus eşyalardan ziyade, kendi haklarında giderek daha popüler olduğu kabul edilmektedir. Ayrıca, oyun oynadığınız ve nerede dinlediğinizin mutlaka bir ve aynı olmadığı ve bir oyun müziğinden biraz para almanın, diğer müzik servislerinin boşluğu doldurmasına izin vermekten daha iyi olduğudur.