Twitter Tweet'lerinizi Kimlerin Yanıtlayabileceği Konusunda Kontrol Verecek

Twitter Tweet'lerinizi Kimlerin Yanıtlayabileceği Konusunda Kontrol Verecek

Twitter, sohbete kimlerin katılabileceğini belirlemenizi sağlayan bir özellik geliştiriyor. Her zamanki herkes için ücretsiz (global) yanı sıra, yanıtları takip ettiğiniz ve bahsettiğiniz (grup) kişilerle, yalnızca konuşmaya (panel) dahil olan kişilerle veya hiç kimseyle sınırlayabilirsiniz.

Liste ekranının özelleştirilmesi ve yararlı listeler bulmanıza yardımcı olan ekranlar da dahil olmak üzere listeler de iyileştirmeler alıyor.

Bu özellik istenmeyen sözleri engellemez ve DM'lerinizi açık bırakırsanız yine doğrudan mesajlarla uğraşmanız gerekebilir.

Yine de bu, Twitter ile kaç kişinin etkileşimde bulunduğunu önemli ölçüde değiştirebilir. Etkin düğme konularıyla ilgili sohbetleri anlamlı bir şekilde katkıda bulunabilecek kişilerle sınırlayabileceğinizi biliyorsanız, hizmeti terk etme olasılığınız daha düşük olabilir. Ayrıca, ünlüleri ve yetkilileri, yararlı olmayanlardan daha az tepkiyle karşılaşmadan yayın göndermeye teşvik edebilir. Aynı zamanda, insanların sadece benzer düşüncelere sahip bireylerden duydukları sosyal medya kabarcıklarını pekiştirme riski vardır. Fikrinizi genişletmek istiyorsanız, tweet'lerinizi yanıtlara maruz bırakmanız gerekebilir.